Konkursy w programach TEAM, TEAM-TECH oraz „core facility” rozstrzygnięte

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkursy w programach TEAM (konkurs 4/2017), TEAM-TECH (konkurs 4/2017), TEAM-TECH Core Facility (konkurs 3/2017) oraz TEAM-TECH Core Facility PLUS (konkurs 1/2017). Finansowanie, na łączną kwotę w wysokości prawie 57 mln zł, zdobyło w sumie 18 projektów.

Do czwartego konkursu w programie TEAM złożono 47 wniosków. Finansowanie, w łącznej wysokości prawie 37 mln zł otrzyma jedenaście projektów. Nagrodzeni badacze będą prowadzić swoje projekty we współpracy z łącznie 23 naukowymi partnerami zagranicznymi, 6 polskimi partnerami naukowymi oraz 3 partnerami gospodarczymi z Polski. Środki pozyskane od FNP pozwolą na sfinansowanie 50 miejsc pracy dla naukowców zatrudnionych w projektach oraz ponad 50 stypendiów dla młodych naukowców (studentów i doktorantów) zaangażowanych w realizację prac badawczych.

TEAM_konkurs 4_2017_w liczbach_infografika

Z kolei do konkursów w programach TEAM-TECH i TEAM-TECH Core Facility oraz TEAM-TECH Core Facility Plus zgłoszono łącznie 31 wniosków, spośród których siedem otrzyma dofinansowanie w łącznej wysokości 19,8 mln zł. Laureaci będą realizowali badania we współpracy z 7 partnerami gospodarczymi z Polski, 9 naukowymi partnerami z zagranicy oraz 3 polskimi partnerami naukowymi. W projektach zatrudnionych zostanie łącznie 29 naukowców. W prowadzenie badań zaangażowanych będzie również 27 stypendystów ? studentów i doktorantów.

TEAM_TECH-CORE_FAC-infografika

Finansowanie w programach TEAM, TEAM-TECH oraz TEAM-TECH Core Facility zostało przyznane na okres 3 lat, z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata; natomiast w programie TEAM-TECH Core Facility PLUS – na 18 miesięcy. Laureaci zostali wyłonieni w toku trzyetapowej oceny merytorycznej dokonywanej przez recenzentów zagranicznych i ekspertów zasiadających w dwóch panelach: naukowo-gospodarczym oraz interdyscyplinarnym.

Serdecznie gratulujemy!

Aktualnie trwa nabór do kolejnych konkursów w programach TEAM, TEAM-TECH, TEAM-TEACH Core Facility oraz TEAM-TECH Core Facility Plus. Wnioski w programach można składać do 15 stycznia 2018.

Kolejny konkurs w programach TEAM-TECH Core Facility oraz TEAM-TECH Core Facility PLUS zostanie uruchomiony w lutym 2018. Kolejny konkurs w programach TEAM oraz TEAM?TECH ruszy w kwietniu 2018.

Harmonogram wszystkich konkursów w programach finansowanych w ramach POIR – TUTAJ

Materiały dla mediów : TUTAJ

Na zdjęciu: prof dr hab. Dorota Gryko (Instytut Chemii Organicznej PAN)_laureatka programu TEAM (konkurs 4/2017)_fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska

 

www.dreamsart.pl

Cofnij