Książka z serii MONOGRAFIE FNP nagrodzona

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Miło nam poinformować, że wydana w serii MONOGRAFIE FNP książka autorstwa dr Katarzyny Kalinowskiej pt. Praktyki flirtu i podrywu. Studium z mikrosocjologii emocji otrzymała Nagrodę  im. Stanisława Ossowskiego przyznaną przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne.

To już drugie wyróżnienie – po nagrodzie im. Anselma Straussa – jakie otrzymała od PTS książka dr Kalinowskiej.

Monografia dr Kalinowskiej stanowi eksploracyjne studium emocji miłosnych w praktykach flirtów i podrywów. Zawarte w niej analizy są rezultatem wieloletnich badań terenowych prowadzonych w sanatoriach, w środowisku kuracjuszy oraz podczas imprez klubowych, w gronie młodych ludzi bawiących się w klubach. Efektem przeprowadzonych badań jest rozpoznanie zjawisk afektywnych w bezpośrednich interakcjach damsko-męskich o podłożu romantycznym i erotycznym, przebiegających w kontekstach towarzyskich. Książka łączy etnograficzną rekonstrukcję działań emocjonalnych w praktykach miłosnych z teoretycznymi rozważaniami związanymi z rozwojem studiów nad przebiegiem interakcji, fenomenologią emocji oraz mikrospołecznym wymiarem życia uczuciowego. Prezentowana praca zawiera także obszerne omówienie podjętych praktyk badawczych, które składają się na projekt metodologii wrażliwej na afekt.

Nagroda im. Stanisława Ossowskiego została ustanowiona w roku 1973 i jest przyznawana przede wszystkim autorom z młodszego pokolenia za .wyróżniające się prace socjologiczne lub z pogranicza socjologii i dyscyplin pokrewnych.

Autorce serdecznie gratulujemy!

 

Cofnij