Laureaci FNP nominowani do nagrody European Inventor Award 2018

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Z przyjemnością informujemy, że naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego – prof. Jacek Jemielity – laureat programu TEAM, dr Joanna Kowalska – laureatka programu START oraz prof. Edward Darżynkiewicz otrzymali nominację do nagrody European Inventor Award 2018 w kategorii badania.

Nominowanych zostało 15 spośród 530 projektów zgłoszonych do konkursu, które w następnym etapie rywalizować będą w pięciu kategoriach. Zwycięzców poznamy 7 czerwca br.

European Inventor Award to konkurs organizowany przez Europejski Urząd Patentowy (EPO). Biorą w nim udział naukowcy z całego świata, twórcy ważnych wynalazków, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego lub społecznego. Zgłoszone projekty dotyczyły ochrony zdrowia, technologii ekologicznych, przemysłu i telekomunikacji.

Finaliści zostali wyłonieni w kategoriach: przemysł, badania, kraje spoza EPO, sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz całokształt osiągnięć.

Dowiedz się więcej tutaj

Naukowcy z UW ubiegają się również o nagrodę w kategorii ?Popular Prize Campaign?, w której zwycięzcę wybiera publiczność. Głosować można poprzez stronę internetową od 24 kwietnia.

Na zdjęciu: prof. Jacek Jemielity, fot. OneHD

Cofnij