Laureaci I edycji konkursu IMPULS

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja rozstrzygnęła pierwszą edycję konkursu IMPULS organizowanego w ramach projektu SKILLS FNP*. Celem konkursu jest promowanie badań aplikacyjnych oraz rozwój umiejętności z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych, a w jego ramach oceniane są innowacyjne pomysły i koncepcje badawcze o potencjale komercjalizacyjnym.

Zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody w wysokości:

  • 120 tys. złotych (I nagroda),
  • 100 tys. złotych (II nagroda)
  •  80 tys. złotych (III nagroda).

Każda nagroda składa się z dwóch części ?  80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% nagrody to indywidualne wsparcie dla laureata.

Do pierwszej edycji konkursu IMPULS zgłoszono 24 wnioski. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 14 badaczy, którzy prezentowali swoje projekty podczas rozmowy z komisją składającą się ze specjalistów ze środowiska nauki i biznesu. Biorąc pod uwagę rekomendacje komisji konkursowej, Zarząd Fundacji wyłonił 10 laureatów, którzy otrzymali nagrody na łączną kwotę 920 tys. złotych, w tym: 2 nagrody I kategorii, 2 nagrody II kategorii oraz 6 nagród III kategorii.

Lista laureatów I edycji konkursu IMPULS

Już 22 lipca br. rozpocznie się rekrutacja do drugiej edycji konkursu IMPULS.  W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.

 
W konkursie mogą wziąć udział uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,
  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce,
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, chcący realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

Rekrutacja do drugiej edycji konkursu zakończy się 30 września 2014 r.
Zachęcamy do udziału w szkoleniach i składania wniosków!

Więcej informacji na stronie konkursu oraz u koordynatora: Dariusz Łukaszewski, e-mail: dariusz.lukaszewski@fnp.org.pl, tel.: 22 311 84 25, tel. kom.: 604 124 840.

 

*Projekt SKILLS jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Cofnij