Laureat FNP zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Jest nam niezwykle miło poinformować, że dr Filip Granek, laureat programu HOMING PLUS, a także założyciel i prezes spółki nanotechnologicznej XTPL, otrzymał nagrodę Przedsiębiorcy Roku w 16. edycji konkursu organizowanego przez firmę Ernst&Young.

Dr Filip Granek jest założycielem spółki XTPL i jednym z najlepszych na świecie specjalistów w zakresie nowoczesnych technologii wytwarzania ogniw słonecznych oraz technologii opartych o nanomateriały. Zaprojektowany przez XTPL unikatowy układ drukujący pozwala na niezwykle dokładne nanoszenie na podłoże specjalnie skomponowanego w laboratoriach firmy nanotuszu i tworzenie dedykowanych struktur w skali submikronowej. Przełomowość tego rozwiązania polega na umożliwieniu precyzji jakiej nie można osiągnąć żadną inną metodą druku na świecie, a która pozwoli na wytwarzanie zaawansowanych urządzeń, takich jak np. ogniwa słoneczne, wyświetlacze czy biosensory przy wykorzystaniu tanich i skalowanych metod druku.

Jury uhonorowało dra Filipa Granka tytułem EY Przedsiębiorca Roku 2018 za ?pracę nad technologią przełomu, która ma poważną szansę, aby zmieniać świat na lepsze.?

Dr Filip Granek będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2019, który rozstrzygnie się w czerwcu przyszłego roku w Monako.

Gala wręczenia nagród odbyła się 22 listopada na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

Więcej informacji o wynikach konkursu

Strona firmy XTPL

Cofnij