Laureat programów FNP weźmie udział w Leadership Academy for Poland 2020

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Dr hab. Mateusz Czesław Strzelecki, laureat programów START, SKILLS – Coaching oraz HOMING PLUS Fundacji na rzecz Nauki Polskiej został zakwalifikowany do prestiżowego programu Leadership Academy for Poland 2020.

Dr hab. Mateusz C. Strzelecki jest geomorfologiem polarnym i kieruje Stacją Polarną Uniwersytetu Wrocławskiego na Spitsbergenie im. Stanisława Baranowskiego. Bada transformację krajobrazów opuszczonych przez lodowce i zmarzlinę oraz jej wpływ na funkcjonowanie strefy brzegowej Arktyki i Antarktyki. To właśnie tam najszybciej widać, jak ocieplenie klimatu wpływa na polarną przyrodę oraz losy mieszkających tam ludzi. Obecnie wspólnie z Akademią Młodych Uczonych PAN, Klubem Stypendystów FNP i Uniwersytetem Wrocławskim przygotowuje się na konferencję Polish Scientific Networks 2021 poświęconą zmianom klimatu.

Leadership Academy for Poland to realizowany pod skrzydłami Center for Leadership program rozwoju przywództwa, jeden z najlepiej ocenianych w Europie. Program jest prowadzony we współpracy z edukatorami z najlepszych instytucji edukacyjnych na świecie – w tym Uniwersytetu Harvarda. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest partnerem nominującym programu.

W programie mogą wziąć udział osoby, które już mają bogate doświadczenie w zarządzaniu, lecz nadal poszukują możliwości rozwoju i wsparcia, by pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Co roku Akademia przyjmuje 40 wybitnych osób z różnorodnych środowisk i sektorów: biznesu, nauki, non-profit, startupów, kultury, mediów, edukacji, administracji publicznej i sportu. W LAP-ie uczestniczyli już dotąd m.in. następujący laureaci i stypendyści Fundacji: prof. Krystian Jażdżewski, prof. Piotr Garstecki, dr Paweł Soluch, dr hab. Piotr Stankiewicz i dr hab. Anna Szkulmowska.

Cofnij