Laureat programu HOMING z UW zdobywcą IJCAI Computers and Thought Award

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Laureat programu HOMING Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – dr Piotr Skowron z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki otrzymał prestiżową nagrodę IJCAI Computers and Thought Award. Nagroda przyznawana jest wybitnym młodym naukowcom, którzy zajmują się tematyką sztucznej inteligencji. Badacz z UW otrzymał ją za wkład w obliczeniową teorię wyboru społecznego, w szczególności za badania nad problematyką wyborów komitetów.

Nagroda Computers and Thought Award przyznawana jest przez International Joint Conference on Artificial Intelligence (IJCAI). Ustanowiono ją dzięki honorariom za książkę ?Computers and Thought? pod redakcją amerykańskich naukowców Edwarda Feigenbauma i Juliana Feldmana. Wyróżnienie po raz pierwszy wręczono w 1971 roku. Otrzymał je profesor Uniwersytetu Stanforda ? Terry Winograd, twórca SHRDLU ? systemu komputerowego z dziedziny sztucznej inteligencji ? służącego do przetwarzania języka naturalnego.

W tym roku Computers and Thought Award została przyznana dr. Piotrowi Skowronowi z Uniwersytetu Warszawskiego za jego wkład w obliczeniową teorię wyboru społecznego, w tym badania nad problematyką wyborów komitetów. Badacz pracuje w Instytucie Informatyki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Swoje badania prowadzi na pograniczu informatyki, matematyki i teoretycznej ekonomii. W 2015 roku dr Piotr Skowron został wyróżniony w konkursie na najlepszą pracę doktorską z systemów wieloagentowych (IFAAMAS Victor Lesser Distinguished Dissertation Award). Po studiach doktoranckich na UW dr Piotr Skowron odbył staże podoktorskie na Uniwersytecie Oksfordzkim (2016-2017) oraz na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie ? jako laureat stypendium Fundacji Alexandra von Humboldta (2017-2018). Jest laureatem programu HOMING Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (konkurs 4/2017).

Informatyk z UW interesuje się łączeniem pomysłów z teorii gier, teorii sprawiedliwego podziału zasobów, algorytmów aproksymacyjnych i obliczeniowej teorii wyboru społecznego.

Gratulujemy!

Więcej informacji:

Źródło informacji: www.uw.edu.pl

Program HOMING jest realizowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej ze środków UE pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, oś IV: Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego, Działanie 4.4 Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R.

poir_ncbr_rp_ueefrr

 

Cofnij