Laureat programu HOMING zdobywcą prestiżowego grantu ERC

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Miło nam poinformować, że dr Marcin Pilipczuk z Instytutu Informatyki UW, laureat pierwszego konkursu w programie HOMING FNP, otrzymał prestiżowy grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych, tzw. ERC Starting Grant.

Grant przyznany drowi Pilipczukowi wynosi ponad 1,2 mln euro. Badania realizowane w ramach grantu przez dra Pilipczuka i jego zespół będą dotyczyć matematyki dyskretnej i informatyki teoretycznej. Dr Marcin Pilipczuk będzie badać matematyczne (kombinatoryczne) własności sieci ? komputerowych, drogowych itd. ? pod kątem zastosowań algorytmicznych.

Dr Marcin Pilipczuk ukończył Jednoczesne Studia Informatyczno-Matematyczne na Uniwersytecie Warszawskim i specjalizuje się w algorytmice. Ma za sobą pracę badawczą na uniwersytetach w Bergen (Norwegia) oraz w Warwick (Wielka Brytania), a także w prestiżowym Simons Institute for Theory of Computing w Berkeley (USA). Zdobył I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM International Collegiate Programming Contest) w Tokio.

Jest laureatem pierwszego konkursu w programie HOMING Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, w ramach którego będzie realizował projekt pt. Najnowsze trendy w kernelizacji: teoria oraz eksperymentalna ewaluacja.

Serdecznie gratulujemy naszemu laureatowi!

Więcej informacji

Cofnij