Laureat programu START z Medalem Młodego Uczonego

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Z dumą informujemy, że dr hab. n. med. Michał Grąt z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego został wyróżniony Medalem Młodego Uczonego Politechniki Warszawskiej za ?opracowanie nowych kryteriów kwalifikacji do transplantacji wątroby i wprowadzenie ich do profilaktyki klinicznej jako tzw. kryteria warszawskie?.

Medal Młodego Uczonego, ustanowiony w 2007 roku, przyznawany jest za wybitne i uznane osiągnięcia w dziedzinie nauki i innowacji technicznej oraz inne wybitne osiągnięcia twórcze. Medal nadaje rektor Politechniki Warszawskiej na wniosek Kapituły Medalu uczonemu, który nie przekroczył 35 roku życia. Wyróżnienie ma służyć promocji dokonań młodych naukowców cechujących się samodzielnością koncepcji twórczych i szczególną dynamiką rozwoju. Medal Młodego Uczonego w poprzednich latach otrzymali również inni laureaci Fundacji na rzecz Nauki Polskiej: profesorowie Piotr Garstecki (laureat programu TEAM-TECH) i Maciej Wojtkowski (m. in. laureat programu START i Nagrody FNP).

Posłuchaj audycji ? wywiadu z Michałem Grątem w Radiu dla Ciebie

Zapraszamy również na stronę zbiórkową programu START tutaj

Zdjęcie: dr n. med. Michał Grąt podczas uroczystości wręczenia Medalu Młodego Uczonego. Fot. Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

Cofnij