Laureatka FNP człowiekiem roku 2017

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Joanna Sułkowska, laureatka programów INTER i HOMING PLUS FNP, otrzymała tytuł człowieka roku 2017 w ósmym plebiscycie MocArty radia RMF Classic.

Zwycięzcy zostają wyłonieni w czterech kategoriach: człowiek roku, wydarzenie, muzyka filmowa oraz rzecz z klasą. Do konkursu potencjalnych laureatów zgłaszają słuchacze radia RMF FM. Wyróżnienia zostały przyznane w drodze głosowania słuchaczy stacji.

Dr hab. Joanna Sułkowska pracuje w Interdyscyplinarnym Laboratorium Modelowania Układów Biologicznych w Centrum Nowych Technologii oraz na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Bada zapętlone białka mogące mieć związek z wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Jest m.in. stypendystką konkursu L?Oréal Polska dla Kobiet i Nauki organizowanego przez firmę L?Oréal Polska, Polski Komitet ds. UNESCO oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, otrzymała także grant Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej (EMBO). Jest laureatką programów INTER i HOMING PLUS Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Wręczenie statuetek odbyło się 12 marca w Warszawie.

Strona konkursu

Na zdjęciu dr hab. Joanna Sułkowska, fot. One HD.

Cofnij