Laureatka FNP w gronie kobiet, które ?zmienią świat?

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Dr hab. Joanna Sułkowska, laureatka programów INTER i HOMING PLUS FNP, dołączyła do grona kobiet, które ?są przyszłością nauki? i ?mogą zmienić świat?. Międzynarodowy ranking, w którym znalazła się nasza laureatka, został właśnie opublikowany na stronie UNESCO.

Ranking ?International Rising Talents? jest opracowywany od 2014 roku w ramach programu L?Oréal-UNESCO For Women in Science. Spośród jego stypendystek każdego roku wskazywanych jest dodatkowo 15 badaczek z całego świata, które są nagradzane w pięciu kategoriach. ?Te młode badaczki są przyszłością nauki i mają siłę, by zmienić świat? ? pisze na swojej stronie UNESCO. Dr hab. Joanna Sułkowska została doceniona za poszukiwanie nowych źródeł leków.

Dr hab. Joanna Sułkowska pracuje w Interdyscyplinarnym Laboratorium Modelowania Układów Biologicznych w Centrum Nowych Technologii oraz na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Bada zapętlone białka mogące mieć związek z wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Jest m.in. stypendystką konkursu L?Oréal Polska dla Kobiet i Nauki organizowanego przez firmę L?Oréal Polska, Polski Komitet ds. UNESCO oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, otrzymała także grant Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej (EMBO). Jest laureatką programów INTER i HOMING PLUS Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Listę laureatek ?International Rising Talents? można znaleźć tutaj.

Serdecznie gratulujemy!

Obejrzyj film z prezentacji przygotowanej przez badaczkę w ramach konkursu INTER:

*Na zdjęciu dr hab. Joanna Sułkowska, fot. One HD.

 

Cofnij