„Matka Polka na odległość” i inne nowe publikacje z serii MONOGRAFIE FNP już w sprzedaży

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Trzy najnowsze publikacje wydane w ramach programu MONOGRAFIE, tj. „Para, mieszkanie, małżeństwo”, „Matka Polka na odległość” i „Wiara w egzystencji” są już w sprzedaży.

Jaką rolę w związkach intymnych pełnią dziś moment rozpoczęcia relacji, zamieszkania razem oraz ślubu, a jaką pełniły dawniej? W jakim stopniu koncepcja miłości romantycznej opisuje doświadczenia współczesnych par? Czy trafne są tezy mówiące o indywidualizacji, kryzysie rodziny lub rosnącej popularności życia w pojedynkę? – o tym pisze dr Filip Schmidt w książce pt. „Para, mieszkanie, małżeństwo. Dynamika związków intymnych na tle przemian historycznych i współczesnych dyskusji o procesach indywidualizacji”.

Z kolei w książce pt. „Matka Polka na odległość. Z doświadczeń migracyjnych robotnic 1989-2010” dr Sylwii Urbańskiej przeczytamy o tym, jak po 1989 roku zmieniały się biografie, tożsamości i role rodzinne rolniczek i robotnic, o tym, jak Polki radziły sobie z wieloletnią przymusową rozłąką z dziećmi i jak zmieniały się przy tym ich relacje z mężami, rodzinami i społecznościami lokalnymi.

W publikacji pt. „Wiara w egzystencji. Teoretyczny wymiar chrześcijańskiego ideału w pismach pseudonimowych Sørena Kierkegaarda” dr Andrzej Słowikowski przedstawia myśl egzystencjalną duńskiego filozofa Sørena Kierkegaarda i analizuje, co dla Kierkegaarda znaczyło stawać się i być chrześcijaninem.

Więcej informacji o najnowszych książkach wydanych w serii MONOGRAFIE:

Para, mieszkanie, małżeństwo

Matka Polka na odległość

Wiara w egzystencji

Publikacje są dostępne w księgarniach naukowych w całej Polsce oraz w wybranych księgarniach internetowych, m.in. w księgarni internetowej Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika: http://www.wydawnictwoumk.pl.

W ramach programu MONOGRAFIE realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej finansowane są wydania wyłanianych w konkursie, oryginalnych i wcześniej niepublikowanych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Laureatom konkursu Fundacja zapewnia pokrycie kosztów wydania pracy oraz honorarium. Najbliższy termin zgłaszania prac do konkursu upływa 8 września 2015 r. Więcej informacji tutaj.

 

Cofnij