?Matka Polka na odległość? ? zaproszenie na spotkanie autorskie

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Zapraszamy na dyskusję na temat książki dr Sylwii Urbańskiej pt. ?Matka Polka na odległość. Z doświadczeń migracyjnych robotnic 1989-2010″, która niedawno ukazała się w serii MONOGRAFIE FNP.

Od co najmniej kilku dekad zwalniane z restrukturyzujących się fabryk pracownice, rolniczki i gospodynie domowe są bohaterkami cichej, niewidzialnej, choć masowej rewolucji. Jako (nie)legalne migrantki ? sprzątaczki i opiekunki dzieci, osób starszych i chorych musiały zmierzyć się z nowymi nierównościami, gruntownie przeorganizować role, tożsamości rodzinne i wzorce płci. Jak Polki radziły sobie z wieloletnią przymusową rozłąką z dziećmi? Jak zmieniały się przy tym ich relacje z mężami, rodzinami i społecznościami lokalnymi? O jakich doświadczeniach, jakim językiem mówi ?matka Polka na odległość??

Na te i inne tematy związane z książką dyskutować będą: autorka książki dr Sylwia Urbańska wraz z prof. Beatą Łaciak, dr Elżbietą Korolczuk i drem Maciejem Gdulą w dn. 12 października o godz. 18:00 w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie poprowadzi Agata Chełstowska.

Wstęp wolny.

Więcej o książce

 

Cofnij