Międzynarodowe Agendy Badawcze ? spotkanie informacyjne

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe, Informacje prasowe
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zaprasza naukowców z Polski i z zagranicy na spotkanie informacyjne dotyczące programu Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB), które odbędzie się 8 września br. w siedzibie FNP w Warszawie.

Program MAB to szansa na stworzenie w Polsce ośrodków badawczych, w których wybitni naukowcy (niezależnie od narodowości) będą prowadzić wysokiej jakości badania naukowe i prace rozwojowe dotyczące aktualnych, dobrze sprecyzowanych wyzwań naukowych. Nabór do najbliższego konkursu rozpocznie się na przełomie sierpnia i września br.

Serdecznie zapraszamy badaczy z Polski i zagranicy oraz przedstawicieli instytucji naukowych zainteresowanych realizacją międzynarodowych agend badawczych w Polsce na spotkanie informacyjne dotyczące programu MAB. W trakcie spotkania przedstawione zostaną założenia dotyczące programu, możliwości i zasady uczestnictwa w kolejnym konkursie oraz informacje dotyczące procesu przygotowania, składania i oceny wniosków.

Spotkanie będzie prowadzone w jęz. angielskim. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby zarejestrować się na spotkanie, prosimy o wysłanie zgłoszenia mailowego na adres: infodaymab@fnp.org.pl. Rejestracja będzie prowadzona do 6 września br. lub do wyczerpania limitu miejsc.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu, serdecznie zachęcamy do śledzenia transmisji on-line z całego wydarzenia na kanale Fundacji na portalu Youtube. Transmisja rozpocznie się o godz. 10:00. W trakcie spotkania internauci będą mogli zadawać pytania drogą elektroniczną, pisząc na adres e-mail: infodaymab@fnp.org.pl. Zapis transmisji będzie dostępny na portalu YT natychmiast po zakończeniu spotkania.

Więcej informacji o programie MAB: http://www.fnp.org.pl/oferta/miedzynarodowe-agendy-badawcze-mab/

Zobacz także: http://www.fnp.org.pl/prawie-40-mln-zl-na-stworzenie-w-polsce-nowej-instytucji-naukowej/

Spotkanie informacyjne na temat programu MAB w Warszawie:

Termin: 8 września br.; godz.: 9:30?14.30.

Miejsce: Siedziba Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, ul. I. Krasickiego 20/22 w Warszawie.

Program:

  • 09:30 ? 10:00  Rejestracja uczestników / kawa powitalna
  • 10:00 ? 10:15  Otwarcie spotkania – prof. dr hab. Maciej Żylicz, Prezes FNP
  • 10:15 ? 10:45  Idealna jednostka realizująca MAB: prezentacja programu MAB – Michał Pietras, Dyrektor ds. Działalności Programowej FNP
  • 10:45 ? 11:45  Warsztaty dla wnioskodawców (cz. 1): Jak dobrze realizować projekt MAB – wymagania formalne vs. jednostka  idealna – Kinga Słomińska, Kierowniczka Zespołu ds. MAB, FNP
  • 11:45 ? 13:00  Lunch
  • 13:00 ? 13:30  Warsztaty dla wnioskodawców (cz. 2): Jak złożyć dobry wniosek i wygrać ? struktura wniosku i kryteria oceny – dr Maria Pawłowska, Koordynatorka Programu MAB, FNP
  • 13:30 ? 14:30  Q&A (możliwość zadawania pytań w języku polskim i angielskim)
  • 14:30 Zakończenie spotkania

Informacji o spotkaniu udzielają:

Uprzejmie informujemy, że Fundacja planuje również organizację spotkań dotyczących programu MAB za granicą. Najbliższe wydarzenia będą organizowane w: Barcelonie (19.09), Madrycie (21.09) oraz Dublinie (28.09). Szczegółowe informacje zostaną wkrótce podane na naszej stronie internetowej.

Natomiast młodych doktorów zainteresowanych uzyskaniem grantu w programach FIRST TEAM, HOMING i POWROTY zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone tym programom, które odbędzie się 15 września w Warszawie. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu znajdują się TUTAJ.

 

Program ?Międzynarodowe Agendy Badawcze? (MAB) jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR).

zestawienie-2-logotypow_ir-i-efrr_kolor

 

Cofnij