Mieszko Pierwszy Tajemniczy – zapraszamy na spotkanie autorskie

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Zapraszamy na spotkanie z prof. Przemysławem Urbańczykiem, autorem książki: Mieszko Pierwszy Tajemniczy, wydanej w serii Monografie FNP. Spotkanie odbędzie się 25 października 2013 r. o godz. 12.00 w auli im. ks. prof. Józefa Tischnera w Instytucie Historii UJ, Collegium Witkowskiego, przy ul. Gołębiej 13 w Krakowie.

Książka prof. Urbańczyka jest próbą połączenia archeologicznego, historycznego, a także antropologicznego punktu widzenia, która w nowy, krytyczny sposób  interpretuje fundamentalne zagadnienia  i problemy początków historii Polski. Prof. Urbańczyk analizuje postać pierwszego władcy piastowskiego, z uwzględnieniem wielodziedzinowej perspektywy. Książka nie jest jednak kolejną biografią, ale próbą zrozumienia najtrudniejszych, najmniej zbadanych kwestii dotyczących Mieszka, które nadal wzbudzają wiele kontrowersji.

Dyskusję na temat zaproponowanych przez Autora interpretacji poprowadzi dr hab. Sławomir Sprawski, a udział w niej wezmą: dr hab. Wojciech Drelicharz, prof. Krzysztof Ożóg oraz prof. Jacek Poleski.

Wstęp wolny, zapraszamy.

zaproszenie na spotkanie autorskie Kraków prof. Urbańczyka

Cofnij