Monografie FNP nominowane do Nagród im. Jerzego Giedroycia i Ossowskiego

Dodano: :: Kategorie: Aktualności programowe, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Mamy przyjemność poinformować, że wśród książek nominowanych do Nagrody im. Jerzego Giedroycia przyznawanej przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazło się dwóch Autorów prac wydanych w serii Monografie FNP:

Nagroda naukowa im. Jerzego Giedroycia, ustanowiona przez Senat UMCS przyznawana jest
od 2001 r. za badania nad dziedzictwem paryskiej „Kultury” lub za twórczą kontynuację przesłania Jerzego Giedroycia w dziedzinie nauki.

Do Nagrody mogą być nominowane monografie i wydawnictwa zbiorowe, oparte na niewykorzystanych dotąd lub na nowo zinterpretowanych materiałach źródłowych i wnoszące nowe ustalenia do stanu badań nad daną problematyką. Werdykt Kapituły Nagrody zostanie ogłoszony 14 września w rocznicę śmierci Jerzego Giedroycia. 

Michał Łuczewski, autor książki Odwieczny naród został również nominowany do Nagrody Ossowskiego, która jest najważniejszą nagrodą socjologiczną o niemal czterdziestoletniej tradycji, przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne. Decyzja o przyznaniu nagrody zostanie podjęta w ostatnim tygodniu czerwca. Jest to kolejne wyróżnienie przyznane w tym roku książce Odwieczny naród. 

Są to kolejne wyróżnienia przyznane w tym roku autorom obu książek (zobacz: Kolejne nagrody dla Monografii FNP).

Serdecznie gratulujemy obojgu Autorom!