Nabór do 5. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

MIT Enterprise Forum Poland, jeden z największych w Polsce akceleratorów dla startupów technologicznych, prowadzi nabór do 5. już edycji programu realizowanego w oparciu o know-how prestiżowego Massachusetts Institute of Technology. Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej jest partnerem programu.

Startupy, które zakwalifikują się do programu, zyskają szansę m.in. na otrzymanie wsparcia od czołowych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, prezentację swoich technologii przed inwestorami z USA oraz wygranie 100 000 złotych w konkursie CVC Young Innovator Awards. Aplikacje przyjmowane są do 10 lipca br. za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org.

Nowością w 5. edycji programu MIT Enterprise Forum jest ścieżka InsurTech skierowana do startupów  rozwijających technologie, które mogą znaleźć zastosowanie w sektorze ubezpieczeń. Dla branży ubezpieczeniowej to szansa na dotarcie do innowacyjnych technologii oraz przełamanie stereotypowego wizerunku ?biernej i nijakiej?. Dla startupów to możliwość wejścia na rynek, który tylko w Polsce generuje 2 proc. PKB.

Akcelerację w ramach 5. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland przejdzie 25 startupów technologicznych. Początkujący przedsiębiorcy przez 3 miesiące będą współpracować z polskimi i międzynarodowymi ekspertami oraz mentorami nad weryfikacją i dopracowaniem modeli biznesowych swoich przedsięwzięć. Wszystko po to, aby potrafili poradzić sobie w rynkowej rzeczywistości, skutecznie skomercjalizować swoje rozwiązania, jak również efektywnie pozyskać finansowanie na dalszy rozwój działalności.

Więcej informacji

Cofnij