Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla Medicalgorithmics

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Z radością informujemy o sukcesie dr. Marka Dziubińskiego, laureata Fundacji i założyciela firmy ? spółka ta została wyróżniona tegoroczną Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Innowacyjność. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej była instytucją zgłaszającą tę kandydaturę do nagrody.

Wyróżniona firma działa od 2005 r. w branży wysokiej technologii, jest dostawcą rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej. Jej flagowym produktem jest PocketECG – urządzenie do zdalnego monitorowania rytmu serca, które umożliwia jego śledzenie na bieżąco przez wiele tygodni.  Dzięki opracowanym przez firmę nowatorskim algorytmom interpretacji EKG, PocketECG generuje wyniki w czasie rzeczywistym, z dokładnością badania holterowskiego i przesyła je na bieżąco do lekarza bądź centrum monitorowania.

Rozwój technologii, na której oparte jest  urządzenie, umożliwił  grant w wysokości 450 tys. zł, jaki dr Dziubiński uzyskał w 2006 r. w programie Fundacji INNOWATOR.  Dziś firma Medicalgorithmics odnosi sukcesy na rynku amerykańskim, a  w 2011 r. zadebiutowała na giełdowym rynku NewConnect, od 3 lutego 2014 roku przeniosła się na parkiet główny warszawskiej GPW.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest powszechnie uznawana za najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców w Polsce. Jest przyznawana w pięciu kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Zielona Gospodarka oraz Trwały Sukces.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszemu laureatowi!

Więcej: strona Prezydenta RP

Media o Medicalgorithmics:

Forbes

Wyborcza.biz

Na zdjęciu: dr Marek Dziubiński, fot. Michał Gmitruk

 

 

Cofnij