Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla Warsaw Genomics

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Spółka, której współtwórcami są laureaci programów FNP – prof. Krystian Jażdżewski, beneficjent  m.in. programu TEAM, FOCUS i IMPULS i dr hab. Anna Wójcicka laureatka TEAM-TECH zostali uhonorowani Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii specjalnej ? przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat, a już stworzyły innowację produktową lub technologiczną.

Firma Warsaw Genomics opracowała nowoczesne testy genetyczne, które dzięki ocenie genomu są w stanie przewidzieć na co pacjent może zachorować. Program nazywa się Badamy Geny i jego celem jest przebadanie jak największej liczby Polaków pod kątem ryzyka zachorowania na nowotwory.  Zespół naukowców Warsaw Genomics potrafi nie tylko ocenić ryzyko zachorowania na nowotwory dziedziczne, ale także doradzić, co zrobić, żeby uniknąć choroby. Co ważne cena testów jest 20 ? krotnie niższa niż tych dostępnych dotychczas na rynku.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, przyznawana jest co roku, w 7 kategoriach. To szczególne wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój polskiej gospodarki, budując jednocześnie pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej. Podczas tegorocznej, XVII edycji, oprócz Warsaw Genomics, nagrodzeni zostali m.in. LPP, Ochnik, Medical Inventi czy Czesław Lang.

Gratulujemy!

Na zdjęciu: dr hab. Anna Wójcicka wraz z zespołem (źródło: www.badamygeny.pl)

Cofnij