Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2015 wręczone

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+
Wczoraj, 2 grudnia, na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, które odebrali: prof. Jerzy Jedlicki z IH PAN w Warszawie, laureat Nagrody w obszarze nauk humanistycznych i społecznych, prof. Stanisław Penczek z CBMM PAN w Łodzi, laureat Nagrody w obszarze nauk chemicznych i o materiałach oraz prof. Kazimierz Rzążewski z CFT PAN w Warszawie, laureat Nagrody w obszarze nauk matematyczno-fizycznych i inżynierskich.

 

W uroczystości licznie wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, przedstawiciele instytucji naukowych, samorządowych i pozarządowych, a także środowisko naukowe oraz rodziny, przyjaciele i współpracownicy laureatów. Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wręczyli prof. Andrzej Jerzmanowski, przewodniczący Rady FNP, która pełni rolę Kapituły konkursu oraz prof. Maciej Żylicz, prezes Zarządu FNP. Podczas uroczystości gratulacje laureatom składali: Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu RP, prof. Aleksander Bobko, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP w imieniu Prezydenta RP, prof. Wojciech Fałkowski, Podsekretarz Stanu w MON, dr Magdalena Gawin, Podsekretarz Stanu w MKiDN, a także prof. Michał Karoński, Przewodniczący Rady NCN i prof. Jerzy Woźnicki, Przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. List gratulacyjny do laureatów przesłał także Marek Kuchciński, Marszałek Sejmu RP Uroczystość uświetnił koncert duetu wiolonczelowego złożonego z młodych, wybitnie zdolnych muzyków, rozwijających swój talent pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – 13-letniego Gustawa Bafeltowskiego oraz 16-letniego Wojciecha Bafeltowskiego.Uroczystość prowadziła Grażyna Torbicka.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy laureatom!

O wczorajszej uroczystości można także przeczytać w serwisie Nauka w Polsce: link

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości i krótkiej relacji filmowej: link

Więcej informacji o Nagrodzie FNP i procedurze jej przyznawania można uzyskać klikając w ten link.

Na zdjęciu od lewej: prof. Andrzej Jerzmanowski, przewodniczący Rady FNP, prof. Kazimierz Rzążewski, prof. Jerzy Jedlicki, prof. Stanisław Penczek, prof. Maciej Żylicz. Autorką zdjęć jest Magdalena Wiśniewska-Krasińska.

Cofnij