Nasi laureaci nominowani w plebiscycie ?Soczewki Focusa?

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Z przyjemnością informujemy, że nasi laureaci znaleźli się w gronie nominowanych w plebiscycie ?Soczewki Focusa? 2014. Plebiscyt ma na celu wyróżnienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów naukowych w trzech kategoriach: innowacje medyczne, innowacje techniczne i innowacje informatyczne.
W kategorii ?innowacje medyczne? nominacje otrzymali:

? dr inż. Katarzyna Nawrotek z Politechniki Łódzkiej, laureatka konkursu INTER 2014 oraz programu MENTORING, za prace nad metodą wytwarzania rurek hydrożelowych, które mogą np. stanowić rusztowanie dla włókien nerwowych, regenerujących się po uszkodzeniu rdzenia kręgowego,

? prof. Szczepan Zapotoczny z Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureat programu START 2002, za opracowanie dodatku do tworzyw sztucznych mającego właściwości przeciwbakteryjne, który może być wykorzystywany np. w sprzęcie medycznym.

Nominację w kategorii ?innowacje medyczne? otrzymało również Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych (CMPW) PAN w Gliwicach za prace nad termoczułymi polimerami, które ułatwią laboratoryjną hodowlę komórek przeznaczonych do przeszczepów. Koordynatorem tego projektu jest prof. Andrzej Dworak, laureat programu MILAB 2003.
Głosy można oddawać do 28 lutego br. na stronie: http://soczewki.focus.pl/głosowanie.

Zachęcamy do glosowania na projekty naszych laureatów!

Na zdjęciu: dr inż. Katarzyna Nawrotek, laureatka konkursu INTER 2014 i programu MENTORING.

Cofnij