Nasi laureaci wśród zwycięzców Nagród Ministra Nauki 2013

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Z wielką przyjemnością informujemy, że w gronie tegorocznych laureatów Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego znaleźli się wybitni uczeniu wyróżnieni wcześniej przez FNP.

  • w kategorii badań podstawowych nagrodę otrzymał prof. dr hab. Tomasz Wojtowicz z Instytutu Fizyki PAN, laureat subsydium profesorskiego MISTRZ w 2007 r.
  • w kategorii badań na rzecz rozwoju gospodarki wyróżniony został prof. dr hab. Maciej Bugajski z Instytutu Technologii Elektronowej w Warszawie, laureat subsydium profesorskiego MISTRZ w 2005 r.

Nagrody za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej otrzymali m.in.:

  • prof. dr hab. Bogusław Buszewski z Wydziału Chemii UMK, laureat subsydium profesorskiego MISTRZ w 2007 r. oraz programu MILAB w 2005 r.
  • prof. dr hab. inż. Jan Misiewicz z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, laureat subsydium profesorskiego MISTRZ w 2005 r. oraz Nagrody COPERNICUS w 2010 r.

Z kolei nagrodę dla nauczycieli akademickich za całokształt dorobku obejmującego osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne otrzymał m.in.

  • prof. dr hab. inż. Marian Kaźmierkowski z Instytutu Elektrotechniki Politechniki Warszawskiej, laureat subsydium profesorskiego MISTRZ w 2001 r.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Informacja o wszystkich przyznanych nagrodach

Cofnij