Nasi stypendyści wśród laureatów konkursu ?Innowator Mazowsza?

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Serdecznie gratulujemy laureatom II edycji konkursu ?Innowator Mazowsza? organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i rozstrzygniętego 4 marca br. podczas uroczystej gali. Konkurs ten ma na celu promowanie nowatorskich rozwiązań w biznesie i nauce na obszarze województwa mazowieckiego. Z przyjemnością informujemy, że wśród jego zwycięzców znaleźli się młodzi laureaci programów Fundacji.

W kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec I miejsce zajął Michał Kalita z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej- stypendysta programu START (stypendia krajowe dla młodych uczonych) za pracę ?Elektrolity polimerowe o zwiększonej liczbie przenoszenia jonów?.

Za pracę ?Badanie wpływu inhibitorów syntezy cholesterolu na wykrywanie cząsteczek CD20 oraz na przeciwnowotworowe działanie rytuksymabu? wyróżnienie otrzymała natomiast Magdalena Winiarska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,  stypendystka programów START oraz TEAM (wsparcie projektów z udziałem studentów, doktorantów i uczestników staży podoktorskich realizowanych w najlepszych zespołach badawczych w Polsce).

Gratulujemy wszystkim laureatom oraz życzymy im dalszych sukcesów.

Cofnij