„Nauka dla innowacji” odc. 6 – rozmowa z prof. Wojciechem Knapem

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Serdecznie zapraszamy na ostatni podcast z cyklu „Nauka dla innowacji”. Bohaterem tego odcinka jest prof. Wojciech Knap, dyrektor Centrum Badań i Zastosowań Terahercowych CENTERA, Międzynarodowej Agendy Badawczej przy Instytucie Wysokich Ciśnień Unipress PAN.

W cyklu „Nauka dla innowacji” prezentujemy rozmowy z wybitnymi polskimi naukowcami – laureatami programu MAB prowadzonego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i finansowanego ze środków pochodzących z funduszy europejskich z programu Inteligentny Rozwój (POIR). Cykl jest realizowany we współpracy z tygodnikiem „Polityka”.

W podcaście prof. Wojciech Knap mówi o tym, jak przełom w rozwoju nanomateriałów otworzył możliwość rozwoju nowych technologii terahercowych, o znaczeniu badań podstawowych dla innowacji technologicznych, o planach CENTERY i międzynarodowej rywalizacji.

Prof. Wojciech Knap kieruje Centrum Badań i Zastosowań Terahercowych CENTERA powstałym przy Instytucie Wysokich Ciśnień Unipress PAN. To jedno z 14 centrów doskonałości, które działają w Polsce dzięki środkom z funduszy europejskich z Programu Inteligentny Rozwój przyznanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze. Celem Centrum jest rozwój technologii wykorzystujących promieniowanie terahercowe.

Podcastu można także wysłuchać za pośrednictwem platform podcastowych: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcast (do wyszukiwania należy użyć hasła „Nauka dla innowacji”).


Program Międzynarodowe Agendy Badawcze jest realizowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej ze środków funduszy strukturalnych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) 2014–2020, Działanie 4.3. Międzynarodowe Agendy Badawcze.

Logotypy_pasek_PL

Cofnij