Nauka na Kongresie Kobiet

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

W imieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszamy na odbywający się w ramach VI Kongresu Kobiet panel dyskusyjny ?InNOWatorki?, w którym wezmą udział kobiety-innowatorki ze świata nauki i biznesu  mające na swoim koncie spektakularne międzynarodowe sukcesy.

Dyskusja  odbędzie się  9 maja 2014 r. o godz. 15:30 w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Poprowadzą ją  prof. Lena Kolarska-Bobińska , minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz red. Paulina Chylewska.  

Udział w panelu  jest bezpłatny, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja:

https://kongreskobiet.pl/pl-PL/register-user/rejestracja_na_vi_kongres_kobiet/zarejestruj_sie

 

Uczestniczkami debaty będą:

  • Jane M. Muir ? Amerykanka zajmująca się transferem technologii i komercjalizacją, prezeska Stowarzyszenia Uniwersyteckich Menadżerów Technologii.
  • Prof. Maria Siemionow ? polska chirurg i transplantolog pracująca w USA. W 2008 r. dokonała pierwszego w USA przeszczepu twarzy.
  • Prof. Agnieszka Zalewska ? pierwsza kobieta, która została wybrana Przewodniczącą Rady w CERN. Ukończyła fizykę na UJ w Krakowie. Związana z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN.
  • Prof. Grażyna Ginalska ? szefowa Katedry i Zakładu Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kierowała zespołem biochemików, który odkrył sztuczną kość.
  • Kamila Sidor ? współtwórczyni i CEO ogólnopolskiej społeczności Geek Girls Carrots działającej na rzecz zwiększania udziału kobiet w branżach związanych 
    z nowymi technologiami. 

Debata będzie transmitowana na  żywo na stronie www.nauka.gov.pl

Więcej: 

https://www.youtube.com/watch?v=Lcp2fND58MY&feature=youtu.be

http://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/

 

Cofnij