Nowa książka w serii Monografie FNP

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Uprzejmie informujemy, że do serii MONOGRAFIE FNP dołączyła kolejna książka. Jest nią praca autorstwa dr Katarzyny Setkowicz pt. ?Romans rycerski a początki zawodu pisarza w Hiszpanii?.
Autorka monografii, bazując przede wszystkim na teorii pola literackiego Pierre?a Bourdieu, stawia śmiałą tezę o początkach zawodu pisarza w Hiszpanii już w pierwszej połowie XVI wieku. Opisuje warunki panujące na rynku wydawniczym i obowiązujące prawodawstwo, a także rozwój romansu rycerskiego ? najpopularniejszego wówczas gatunku fikcji literackiej. Na tle tych uwarunkowań pojawia się niezwykła postać: Feliciano de Silva, autor pięciu romansów rycerskich i jednej kontynuacji słynnej Celestyny. Zubożały szlachcic, dla którego pisarstwo stało się sposobem na życie. Książka ukazuje, w czym przejawiał się profesjonalizm Silvy, jak dopasowywał on swoją twórczość do gustów czytelniczych oraz jak był traktowany przez innych uczestników pola literackiego. Czy ulubiony pisarz Don Kichota był też jednym z pierwszych pisarzy zawodowych?

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego UMK. Jest dostępna w sprzedaży w wybranych księgarniach akademickich na terenie całego kraju oraz w księgarni internetowej wydawnictwa.

Więcej informacji

 

Cofnij