Nowa książka w serii MONOGRAFIE FNP

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

W serii MONOGRAFIE FNP właśnie ukazała się kolejna książka. Jest nią praca autorstwa Tomasza Jeża pt. „Śląska republika muzyki. Muzyczne imaginaria nadodrzańskich humanistów”.

W swojej monografii Tomasz Jeż przygląda się wspólnocie intelektualnych elit Śląska z XVI i XVII wieku z perspektywy muzyki, którą widzi jako jeden z głównych kodów komunikacji kulturowej. Nie ograniczając się do wąskiego rozumienia „kultury muzycznej”, badacz rekonstruuje sposób jej postrzegania i opisu przez współtworzących ją aktorów, sześciu przedstawicieli wykształconej elity, reprezentujących różne profesje i angażujących się w różne formy życia kulturalnego i społecznego renesansowego Śląska. Analiza i interpretacja biografii i piśmiennictwa tych znamienitych postaci pozwala Tomaszowi Jeżowi dotrzeć do tytułowego „imaginarium nadodrzańskich humanistów”. „Śląska republika muzyki” jest zatem pozycją atrakcyjną nie tylko dla zainteresowanych muzykologią, ale i dla amatorów kulturoznawstwa, historii i wszystkich interesujących się Śląskiem.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego UMK. Jest dostępna w sprzedaży w księgarni internetowej wydawnictwa: LINK

Więcej informacji:

Cofnij