Nowa książka z serii MONOGRAFIE FNP

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Uprzejmie informujemy, że do serii MONOGRAFIE FNP dołączyła kolejna książka. Jest nią praca autorstwa dra Rafała Rutkowskiego pt. „Norweska kronika Mnicha Teodoryka. Północna tradycja historyczna wprowadzona w nurt dziejów powszechnych (koniec XII wieku)”.

Książka ta jest studium porównawczym nad „Kroniką o starożytności norweskich królów” Mnicha Teodoryka, która konkuruje o zaszczytne miano najstarszej norweskiej kroniki. Teodoryk podjął w niej pionierską próbę skonstruowania norweskich dziejów, przekonując, że Norwegowie, mając własną historię, nie są już ludem barbarzyńskim, tylko pełnoprawnym członkiem cywilizowanej, chrześcijańskiej ekumeny.

 

Więcej informacji o książce można znaleźć na stronie serii MONOGRAFIE FNP.

Książka jest dostępna w sprzedaży w księgarniach akademickich w całej Polsce.

Można ją także kupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

MONOGRAFIE FNP to prestiżowa seria oryginalnych i odkrywczych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych wyłanianych w konkursie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej od 1994 roku.

Więcej informacji o:

Informacji o programie MONOGRAFIE i kolejnych edycjach konkursu udziela koordynatorka programu dr Karolina Marcinkowska, karolina.marcinkowska@fnp.org.pl, tel. (22) 311 84 31.

Cofnij