Nowe nabory do programów

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja ogłasza rozpoczęcie naboru wniosków w II edycji programu HOMING PLUS* i II edycji programu POMOST*.

O udział w programie HOMING PLUS mogą ubiegać się naukowcy ze stopniem doktora, którzy niedawno wrócili do kraju, jak również  kandydaci, którzy planują powrót do pracy naukowej w Polsce. Wnioski w programie mogą być też składane przez młodych naukowców innych narodowości zainteresowanych odbyciem stażu podoktorskiego w Polsce. Łączna wartość finansowania przeznaczonego na realizację zwycięskich projektów w II edycji konkursu HOMING PLUS wynosi 4.25 mln złotych.

Więcej informacji o programie HOMING PLUS
Dokumentacja konkursowa
Formularz wniosku

Do udziału w programie POMOST zapraszamy rodziców-naukowców wychowujących małe dzieci do lat czterech (w przypadku porodu mnogiego lub adopcji dziecka  – do lat siedmiu) oraz kobiety w ciąży prowadzące badania naukowe w niebezpiecznych dla zdrowia warunkach, finansowane ze źródeł zewnętrznych jednostki.

W ramach grantu powrotowego dla rodziców-naukowców finansowane są najlepsze projekty badawcze na poziomie 140 000 zł rocznie. W zakresie wsparcia dla kobiet w ciąży finansowane jest zatrudnienie asystenta, który do trzech miesięcy po porodzie dziecka, wyręcza laureatkę w wykonywaniu prac zagrażających jej zdrowiu.

Więcej informacji o programie POMOST
Dokumentacja konkursowa
Formularz wniosku

*Programy HOMING PLUS i POMOST są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Cofnij