
Seria MONOGRAFIE FNP wzbogaciła się o cztery nowe książki:
- „Don Kichote w krainie filozofów. O kichotyzmie pokolenia ’98 jako poszukiwaniu nowoczesnej formuły podmiotowości” autorstwa dr Iwony Krupeckiej. Tematem książki jest kichotyzm filozoficzny, ujęty jako spoiwo Pokolenia ’98, nieformalnej grupy wpływowych myślicieli hiszpańskich przełomu XIX i XX wieku.
- „Odwieczny naród” dra Michała Łuczewskiego. Książka ukazuje, jak polskie ideologie narodowe – od sarmackości i Jana Długosza po IV RP i Jarosława Kaczyńskiego – transformowały się w starciu z rzeczywistością i jak oddziaływały na nie masy.
- „Wola powszechna w filozofii politycznej” dra Janusza Grygieńcia. Książka jest poświęcona kategorii woli powszechnej oraz roli, jaką można przypisać jej niektórym odczytaniom w kontekście współczesnej filozofii politycznej.
- „Dziedzictwo Goliata. Filistyni i Hebrajczycy w czasach biblijnych” dra Łukasza Niesiołowskiego-Spano. Książka stanowi próbę odpowiedzi na pytanie, jaki wpływ na Hebrajczyków i Biblię mieli Filistyni. W nauce dominuje pogląd, jakoby Filistyni pozostawali w ustawicznym konflikcie z Hebrajczykami. Niniejsze studium stawia pytania o zasadność takiego spojrzenia na historię starożytnej Palestyny.
Książki można kupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu www.kopernikanska.pl
Zapraszamy też do odwiedzenia strony internetowej poświęconej serii MONOGRAFIE FNP, na której znajdują się informacje o wszystkich książkach wydanych w serii wraz z ich streszczeniami, biografie autorów oraz zdjęcia.