O badaniach laureatów FNP na antenie radiowej Jedynki

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania radiowych audycji z laureatami programów FNP prof. Damianem Józefiakiem oraz drem Stanisławem Burym.

Prof. Damian Józefiak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opowiada w rozmowie z red. Krzysztofem Michalskim o swoich badaniach dotyczących przemysłowej hodowli owadów w celu wykorzystania ich do produkcji ekologicznych pasz dla zwierząt, ale także do wytwarzania produktów kosmetycznych i żywieniowych dla ludzi. Te innowacyjne badania, które mogą przynieść korzyści zarówno gospodarcze, jak i środowiskowe (hodowle owadów emitują minimalne ilości dwutlenku węgla i prawie nie generują odpadów) są m.in. finansowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach grantu TEAM-TECH ze środków pochodzących z funduszy europejskich z programu Inteligentny Rozwój.

Bohaterem drugiej audycji jest z kolei dr Stanisław Bury z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego, który w 2020 r. otrzymał stypendium w programie START FNP za wybitne osiągnięcia w badaniach nad polskimi wężami. W audycji dr Bury opowiada o występującej w Polsce żmii zygzakowatej ? jak ją rozpoznać, jak uniknąć ukąszenia oraz co robić, jak ono nastąpi.

Cofnij