O logice i religii ? kongres naukowy na UW

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Profesorowie Saul Kripke i Michał Heller będą gośćmi specjalnymi drugiego kongresu filozofów o logice i religii, który odbędzie się na UW w dniach 18?22 czerwca.

Pierwszy kongres odbył się dwa lata temu w Brazylii. W tegorocznym kongresie weźmie udział około 150 filozofów i religioznawców z całego świata. W ramach wydarzenia przewidzianych jest 10 sesji plenarnych otwartych dla publiczności, podczas których wystąpią światowej sławy specjaliści. Wykład otwierający wygłosi 18 czerwca gość specjalny ? filozof i logik prof. Saul Kripke. Prelegentami na konferencji będą również m.in. profesorowie Michał Heller, Jan Woleński i Laurent Lafforgue.

Kongres rozpocznie się w niedzielę 18 czerwca o godz. 16:00 w auli dawnej Biblioteki UW (Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa).

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Filozofii UW. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest partnerem konferencji. Na wykłady otwarte nie ma konieczności rejestracji. Osoby, które chcą uczestniczyć w całej konferencji, proszone są o rejestrację poprzez stronę http://logicandreligion.pl/.
Cofnij