Zaproszenie na półfinał konkursu FameLab w CNK

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zaprasza na półfinał tegorocznego konkursu FameLab organizowanego przez British Council i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się w CNK już w najbliższą sobotę, 24 lutego. Wstęp wolny.

FameLab to międzynarodowy konkurs, który pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła. Czy będzie to dla nich oznaczać zdobycie nowego narzędzia w popularyzacji nauki, czy też doskonalenie umiejętności ważnych w karierze naukowej ? zależy już od nich samych. Jedno jest pewne: udział w FameLabie od lat otwiera naukowcom nowe drzwi.

Do półfinału komisja preselekcyjna wybrała 25 osób, 18 kobiet i 7 mężczyzn. Wśród półfinalistów znalazła się dr Halina Waś, laureatka konkursu INTER i dwukrotna stypendystka programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Podczas półfinału każdy będzie miał zaledwie trzy minuty, aby opowiedzieć o swoich naukowych pasjach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących obejrzeć występy półfinalistów na żywo. Półfinał odbędzie się 24 lutego o godzinie 13 w Centrum Nauki Kopernik, w Warszawie – wstęp wolny!

Fundacja już po raz kolejny jest partnerem polskiej edycji konkursu FameLab.

Szczegółowe informacje o konkursie: strona FameLab

 

 

Cofnij