Prof. Żylicz z wizytą w chorwackiej fundacji wspierającej naukę

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Wzajemne przedstawienie polskiego i chorwackiego otoczenia badawczego, a także podzielenie się doświadczeniem wykorzystywania funduszy europejskich na rzecz wzmacniania krajowego potencjału badawczego, jakie posiada FNP, było celem wizyty w Zagrzebiu prof. Macieja Żylicza, prezesa Fundacji oraz Michała Pietrasa, dyrektora ds. działalności programowej. Polska delegacja przybyła do Chorwacji w dniach 22-23 lipca na zaproszenie Croatian Science Foundation.

W trakcie spotkań z kierownictwem CSF oraz z władzami chorwackiego Ministerstwa Nauki, Edukacji i Sportu, polscy goście zaprezentowali doświadczenia FNP we wdrażaniu programów wsparcia dla naukowców finansowanych z funduszy UE, co było głównym przedmiotem zainteresowania gospodarzy wizyty, w związku z wejściem w tym roku Chorwacji do Unii Europejskiej.  

Prof. Żylicz i Michał Pietras zwiedzili także Ruđer Bošković Institute i spotkali się z tamtejszymi badaczami, co było okazją do rozmowy na temat nawiązania współpracy między polskimi i chorwackimi uczonymi.

Cofnij