Program MIT Enterprise Forum Poland ? przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Informujemy, że termin nadsyłania zgłoszeń do programu dla młodych naukowców i startupów z branży technologicznej realizowanego przez MIT Enterprise Forum Poland został przedłużony do 31 stycznia br.

Celem programu jest wspieranie startupów i młodych naukowców na drodze od odkrycia do efektywnej komercjalizacji technologii. Uczestnicy uzyskają wsparcie międzynarodowego zespołu mentorów i ekspertów. W ramach programu odbędą się warsztaty prowadzone przez doświadczonych trenerów i sesje edukacyjne z zakresu prawa, podatków, dotacji i relacji z inwestorami. Nad każdym zespołem czuwać będzie dwóch mentorów ? jeden z Polski i jeden z zagranicy.

Zespoły, które wezmą udział w programie, będą miały okazję do networkingu z przedsiębiorcami z sektora innowacji z Polski i międzynarodowym środowiskiem przedsiębiorców związanym z Massachusetts Institute of Technology (MIT). Uczestnicy programu będą mieli również możliwość spotkań z inwestorami i współpracy medialnej m.in. z ?MIT Technology Review? ? magazynem poświęconym nowym technologiom. Finał programu akceleracyjnego odbędzie się w drugiej połowie czerwca 2016 roku w Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych.

Program jest oferowany przez MIT Enterprise Forum Poland należący do globalnej organizacji MIT Enterprise Forum (MIT EF). MIT EF posiada afiliację Massachusetts Institute of Technology ? najlepszej uczelni technologicznej świata. MIT Enterprise Forum powstała w roku 1978 i jest jedyną organizacją non-profit na świecie, której celem jest wsparcie przedsiębiorczości technologicznej, posiadającą afiliację uczelni. Wokół MIT powstało efektywne środowisko wspierania startupów. Z MIT związanych jest już ponad 25 000 firm.

Zobacz także relację z konferencji prasowej, która odbyła się dn. 13 stycznia br.

Więcej informacji o programie tutaj.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest partnerem programu.

Cofnij