Program Studiów Polskich na Uniwersytecie Cambridge ze wsparciem FNP

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Jesienią 2014 roku na Uniwersytecie Cambridge – drugiej po Oxfordzie najstarszej angielskiej uczelni –  wystartuje nowy program studiów obejmujący język, historię i kulturę polską. Program ten  – dostępny dla studentów w ramach znanego w świecie Wydziału Języków Nowożytnych i Średniowiecznych – zostanie uruchomiony dzięki porozumieniu czterech prywatnych sponsorów, w tym Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, która wesprze ten projekt  w ciągu najbliższych czterech lat kwotą 110 000 funtów.

Program otworzy przed studentami Wydziału Języków Nowożytnych i Średniowiecznych możliwość studiowania języka, literatury, sztuki i szeroko rozumianej  kultury Polski, z uwzględnieniem zagadnień społecznych, kulturalnych  i politycznych.

Przekazanie tych środków jest w planach Fundacji pierwszym krokiem do utworzenia w przyszłości międzyuczelnianej sieci studiów polskich w Wielkiej Brytanii.

Jest to już druga inicjatywa Fundacji związana z tworzeniem katedr studiów polskich w prestiżowych ośrodkach akademickich za granicą. Od 2005 roku wspiera ona także tworzenie Katedry Polskiej na Uniwersytecie Columbia (USA).

Informacja Uniwersytetu Cambridge

Ogłoszenie – szczegóły i terminy konkursu na stanowisko wykładowcy w ramach Programu Studiów Polskich

Cofnij