Projekt NAUKOWIEC ? kolejne spotkania z cyklu konferencji dla przyszłych i obecnych doktorantów

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Jak planować i rozwijać karierę zawodową i pasje naukowe? Jak budować sieć kontaktów i zaistnieć w środowisku? Jakie umiejętności rozwijać? Jak pisać wnioski o granty? Jak współpracować z sektorem nieakademickim?

Sieć EURAXESS w Polsce zaprasza młodych naukowców na Dni kariery i mobilności, które organizowane są w październiku br. w 6 miastach w Polsce w ramach projektu NAUKOWIEC. Najbliższe spotkania odbędą się w Gliwicach i Poznaniu. W programie m.in.:

  • 17 października w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach będzie możliwość spotkania m.in. z dr Andrzejem Katuninem, profesorem nadzwyczajnym Politechniki Śląskiej, dwukrotnym stypendystą FNP, który wystąpi z tematem: Jak walczyć i wygrywać? Doświadczenia realizacji stypendiów i nagród FNP;
  • 18 października na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dr Mikołaj Lewandowski, laureat w programach START oraz FIRST TEAM, opowie Jak wySTARTować i zostać liderem FIRST TEAM. Doświadczenia stypendysty FNP.

Ponadto pracownicy FNP przedstawią ofertę granatową Fundacji na rzecz Nauki Polskiej adresowaną do naukowców na początku kariery zawodowej, która realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Kolejne spotkania odbędą się w Łodzi i Warszawie:

banerek_miasta-300x66

Dzień 1: ?Sprawdź jak to zrobić?, by z sukcesem planować i rozwijać swoją karierę naukową. Zaznacz na ?Mapie swojej kariery? ważne punkty, takie jak zdobywanie grantów, wyjazdy zagraniczne, umiejętne prezentowanie swoich badań, czy nawiązywanie kontaktów i poszukiwanie partnerów do projektów.

Dzień 2: ?Nauka Kariera Biznes? to mniej znana strona kariery naukowca, którą zaprezentujemy drugiego dnia. Wystąpienia praktyków i udział w mini warsztatach z przedstawicielami sektora prywatnego pomogą zrozumieć tajniki i możliwości współpracy z tym sektorem.

Dzień 3: ?Warsztaty rozwoju kariery? trzeciego dnia pomogą rozwinąć tzw. umiejętności miękkie, jakże przydatne i poszukiwane przez pracodawców.

Udział w konferencjach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

Program i szczegółowe informacje

Rejestracja Gliwice

Rejestracja Poznań

Cofnij