Projekt NAUKOWIEC – ostatnie spotkania z cyklu Dni kariery i mobilności dla przyszłych i obecnych doktorantów

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Jak planować i rozwijać karierę zawodową i pasje naukowe? Jak budować sieć kontaktów i zaistnieć w środowisku? Jakie umiejętności rozwijać? Jak pisać wnioski o granty? Jak współpracować z sektorem nieakademickim?

Sieć EURAXESS w Polsce zaprasza młodych naukowców na Dni kariery i mobilności, które organizowane są w październiku br. w 6 miastach w Polsce w ramach projektu NAUKOWIEC. Podczas konferencji przedstawiciele FNP prezentują ofertę programową dla młodych uczonych, a w nadchodzących spotkaniach w Łodzi i Warszawie wezmą udział również laureaci programu FIRST TEAM, którzy opowiedzą o doświadczeniach w pozyskiwaniu grantów FNP:

  • dr hab. n. med. Wojciech Fendler, prof. Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – 23 października, Łódzka Agencji Rozwoju Regionalnego
  • dr Wiktor Lewandowski z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego  4 października, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW w Warszawie.

banerek_miasta-300x66-1

W programie:

Dzień 1: „Sprawdź jak to zrobić”, by z sukcesem planować i rozwijać swoją karierę naukową. Zaznacz na „Mapie swojej kariery” ważne punkty, takie jak zdobywanie grantów, wyjazdy zagraniczne, umiejętne prezentowanie swoich badań, czy nawiązywanie kontaktów i poszukiwanie partnerów do projektów.

Dzień 2: „Nauka Kariera Biznes” to mniej znana strona kariery naukowca, którą zaprezentujemy drugiego dnia. Wystąpienia praktyków i udział w mini warsztatach z przedstawicielami sektora prywatnego pomogą zrozumieć tajniki i możliwości współpracy z tym sektorem.

Dzień 3: „Warsztaty rozwoju kariery” trzeciego dnia pomogą rozwinąć tzw. umiejętności miękkie, jakże przydatne i poszukiwane przez pracodawców.

Zapraszamy!

Program i szczegółowe informacje

Rejestracja Łódź

Rejestracja Warszawa 

Cofnij