Projekt NAUKOWIEC – rusza cykl konferencji dla przyszłych i obecnych doktorantów

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Jak planować i rozwijać karierę zawodową i pasje naukowe? Jak budować sieć kontaktów i zaistnieć w środowisku? Jakie umiejętności rozwijać? Jak pisać wnioski o granty? Jak współpracować z sektorem nieakademickim?

Sieć EURAXESS w Polsce zaprasza młodych naukowców na Dni kariery i mobilności, które organizowane będą październiku br. w 6 miastach w Polsce w ramach projektu NAUKOWIEC.

banerek_miasta

W programie:

Dzień 1: „Sprawdź, jak to zrobić”, by z sukcesem planować i rozwijać swoją karierę naukową. Zaznacz na „Mapie swojej kariery” ważne punkty, takie jak zdobywanie grantów, wyjazdy zagraniczne, umiejętne prezentowanie swoich badań, czy nawiązywanie kontaktów i poszukiwanie partnerów do projektów.

Dzień 2: „Nauka Kariera Biznes”  Wystąpienia praktyków i udział w miniwarsztatach z przedstawicielami sektora prywatnego pomogą zrozumieć tajniki i możliwości współpracy z tym sektorem.

Dzień 3: „Warsztaty rozwoju kariery” trzeciego dnia pomogą rozwinąć tzw. umiejętności miękkie.

W programie konferencji przewidziano również spotkanie z przedstawicielem Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, który opowie, w jaki sposób ze wsparciem FNP – w ramach programów START, FIRST TEAM, HOMING i POWROTY – można z powodzeniem rozwijać swoją karierę naukową. A o praktycznych aspektach związanych z aplikowaniem o granty Fundacji opowiedzą jej laureaci.

Cykl spotkań odbywających się w ramach dni karier „ProjektNAUKOWIEC” rozpocznie się w Krakowie w dniach: 10-12 października br. Do udziału zapraszamy wszystkich młodych naukowców: doktorantów, doktorów, a także osoby planujące podjęcie studiów doktoranckich. Podczas spotkań i warsztatów poruszane będą m.in. tematy mobilności naukowców, współpracy międzynarodowej i międzysektorowej.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

 

Cofnij