Przedłużenie naboru w ostatnim konkursie INTER

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Wnioski do czwartej edycji konkursu popularyzatorskiego INTER można składać jeszcze do 17 października. Konkurs skierowany jest do uczestników projektu SKILLS, a więc osób, które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.

W konkursie mogą wziąć udział uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce,
  • doktorzy będący pracownikami naukowymi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP ? do 6 lat po doktoracie,
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, zamierzający realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

W I etapie konkursu uczestnicy programu składają wnioski na realizację interdyscyplinarnego projektu badawczego, które są oceniane przez ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki. Autorzy najwyżej ocenionych wniosków (nie więcej niż 20 osób) zostają finalistami konkursu popularyzatorskiego, w którym mają zaledwie 5 minut na zrozumiałą i atrakcyjną prezentację swojego projektu badawczego przed publicznością i Kapitułą składającą się z wybitnych naukowców i cenionych popularyzatorów nauki.

Przed finałem uczestnicy konkursu uczestniczą również w dodatkowym szkoleniu z autoprezentacji i sztuki wystąpień publicznych, które pozwala im na przygotowanie się do finałowych wystąpień.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w wysokości: 120 tys. złotych (I nagroda), 100 tys. złotych (II nagroda) i 80 tys. złotych (III nagroda), przy czym członkowie Kapituły mogą zadecydować o przyznaniu danej nagrody więcej niż jednej osobie. Każda nagroda składa się z dwóch części ? 80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% to indywidualne wsparcie dla laureata.Swojego faworyta wybiera również zgromadzona na sali publiczność ? zwycięzca głosowania publiczności otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

Zachęcamy gorąco do udziału i do obejrzenia relacji z finału INTER 2013!

Więcej informacji na stronie konkursu oraz u koordynatora: Monika Biłas-Henne, tel.: (22) 845 95 17, 604 128 792; e-mail: monika.bilas@fnp.org.pl.

 

Na zdjęciu: dr Joanna Sułkowska z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, laureatka konkursu INTER 2013

Cofnij