Raport Talenty, odkrycia, innowacje ? podsumowanie efektów 6 programów FNP

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Zachęcamy do zapoznania się z raportem Talenty, odkrycia, innowacje. Jak wykorzystaliśmy fundusze strukturalne na naukę (2007-2013), który podsumowuje realizację 6 programów Fundacji finansowanych z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Bilans tych programów to m.in. ponad 421 mln zł budżetu, 6 programów wspierających różne potrzeby ludzi nauki, 448 indywidualnych laureatów, 1740 zatrudnionych w ich projektach stypendystów, 147 naukowców-obcokrajowców (w tym 104 doktorantów i 31 ?postdoków?), którzy podjęli pracę w polskich laboratoriach. Jednak obok podsumowań liczbowych i statystyk dotyczących programów FNP realizowanych dzięki unijnym środkom, nasza publikacja zawiera także sylwetki laureatów każdego z programów.  Można się z nich dowiedzieć, nad jakimi przełomowymi badaniami pracują, a także jak wsparcie finansowe z FNP pomogło im rozwinąć naukowe skrzydła.

Prof. Maciej Żylicz, prezes FNP napisał we wstępie do raportu: Fundacja, przystępując do niezwykle wymagającego zadania, jakim jest wykorzystanie środków strukturalnych UE na potrzeby rozwoju nauki w Polsce, przyjęła prostą filozofię: priorytetem jest wspomaganie indywidualnych karier najwybitniejszych uczonych, a więc inwestycja w ludzi. To oni pracują na sukcesy polskiej nauki, które niosą ze sobą także długofalowe korzyści dla krajowej gospodarki.

Prezentacja raportu Talenty, odkrycia, innowacje. Jak wykorzystaliśmy fundusze strukturalne na naukę (2007-2013)

Zapraszamy do lektury!

Cofnij