Rozpoczynamy konkurs o Polsko-Amerykańską Nagrodę Naukową

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja wspólnie z ) rozpoczynają konkurs o nową nagrodę promującą polsko-amerykańską współpracę naukową. Ustanowiona właśnie przez obie instytucje Polsko-Amerykańska Nagroda Naukowa zostanie przyznana po raz pierwszy w 2014 roku parze badaczy ? z Polski i z USA, za wspólne wybitne osiągnięcie naukowe. Laureaci otrzymają po 5 tys. dolarów.

Zapraszamy członków polskiego i amerykańskiego środowiska naukowego oraz osoby administrujące badaniami naukowymi w instytucjach, które prowadzą w sposób ciągły badania naukowe (włączając w to przedsiębiorstwa), do zgłaszania nominacji do nagrody. Nagroda może być przyznana za wybitne osiągnięcie naukowe w dowolnej dziedzinie badań (z wyjątkiem sztuk pięknych). Termin składnia nominacji upływa  15 grudnia br.

Konkurs zostanie przeprowadzony przez jury ustanowione wspólnie przez FNP i AAAS.  Nagroda będzie przyznawana co dwa lata, a jej wręczenie będzie odbywać się naprzemiennie ? w USA i w Polsce.

Polsko-Amerykańska Nagroda Naukowa jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem FNP i AAAS, wynikającym z podpisanego w maju br. porozumienia o współpracy. Intencją obu instytucji jest wsparcie i promocja wybitnych osiągnięć badawczych będących efektem współpracy polsko-amerykańskiej.

POLAM_2014 – Call for Nominations_en_FNP_AAAS

Więcej informacji

Cofnij