Rozpoczynamy nabór wniosków w konkursie IMPULS

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Serdecznie zachęcamy do udziału w pierwszej edycji konkursu IMPULS organizowanego w ramach projektu SKILLS FNP*.

Celem konkursu IMPULS jest promowanie badań aplikacyjnych oraz rozwój umiejętności z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. W ramach konkursu rozpatrywane będą innowacyjne pomysły i koncepcje badawcze o potencjale komercjalizacyjnym. Finaliści konkursu (nie więcej niż 15 osób) zaprezentują swoje projekty podczas rozmowy z komisją składającą się ze specjalistów ze środowiska nauki i biznesu.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w wysokości: 120 tys. zł (I nagroda), 100 tys. zł (II nagroda) i 80 tys. zł (III nagroda). Każda nagroda składa się z dwóch części ?  80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% nagrody to indywidualne wsparcie dla laureata.

W konkursie mogą wziąć udział uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,
  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce,
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, chcący realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

Warunkiem przystąpienia do konkursu IMPULS jest odbycie szkolenia z zakresu: przedsiębiorczości, transferu technologii lub negocjacji, organizowanego przez FNP w ramach projektu SKILLS.

Rekrutacja do konkursu IMPULS będzie trwała od 3 lutego do 7 kwietnia 2014 r.

Zachęcamy do udziału w szkoleniach i składania wniosków!

Więcej informacji na stronie programu oraz u koordynatora: Dariusz Łukaszewski, e-mail: dariusz.lukaszewski@fnp.org.pl.

*Projekt SKILLS jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cofnij