Rozpoczynamy nabór wniosków w trzeciej edycji konkursu IMPULS

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Zachęcamy do udziału w trzeciej edycji konkursu IMPULS organizowanego w ramach projektu SKILLS FNP*.

Celem konkursu IMPULS jest promowanie badań aplikacyjnych oraz rozwój umiejętności z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. W ramach konkursu rozpatrywane są innowacyjne pomysły i koncepcje badawcze o potencjale komercjalizacyjnym. Finaliści konkursu prezentują swoje projekty podczas rozmowy z komisją składającą się ze specjalistów ze środowiska nauki i biznesu.

Zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody w wysokości:

  • 120 tys. zł (I nagroda),
  • 100 tys. zł (II nagroda),
  • 80 tys. zł (III nagroda).

Każda nagroda składa się z dwóch części ?  80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% nagrody jest przeznaczone na indywidualne wsparcie dla laureata.

W konkursie IMPULS wnioski mogą składać uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby, które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.

W konkursie mogą wziąć udział uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,
  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce,
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, chcący realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

Rekrutacja będzie trwała do 5 listopada 2014 r. Uprzejmie informujemy, że projekty składane w trzeciej edycji konkursu IMPULS muszą się zakończyć do 30 listopada 2015 roku.

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków!

Więcej informacji na stronie konkursu oraz u koordynatora: Dariusz Łukaszewski, e-mail: dariusz.lukaszewski@fnp.org.pl, tel.: 22 311 84 25, tel. kom.: 604 124 840.
* Projekt SKILLS jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Cofnij