Rozpoczynamy przyjmowanie wniosków w programie START

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Zapraszamy młodych uczonych do składania wniosków w programie START (edycja 2016). Stypendium START jest wyróżnieniem dla najzdolniejszych młodych badaczy, przyznawanym w dowód uznania dla ich dotychczasowych osiągnięć.

W konkursie o stypendium START oceniane są przede wszystkim jakość i oryginalność dotychczasowego dorobku naukowego kandydata oraz jego najważniejsze osiągnięcie badawcze.

Młodych uczonych zainteresowanych udziałem w konkursie o roczne stypendium naukowe w wysokości 28 000 zł (które można przeznaczyć na dowolny cel) zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Programu Start i Instrukcją przygotowania wniosku Start 2016 umieszczonymi na stronie programu. Znajdują się w nich m.in. szczegółowe informacje o kryteriach i sposobie oceny wniosków oraz opis poszczególnych etapów konkursu.

Wszystkich kandydatów zapraszamy także do ubiegania się o wyjazd studyjny do wybranego przez kandydata ośrodka badawczego za granicą. Finansowanie wyjazdu studyjnego przyznawane jest laureatom po rozstrzygnięciu konkursu START na podstawie kryteriów opisanych w Instrukcji przygotowania wniosku Start 2016.

Wnioski w konkursie START 2016 można składać od 18 września do 30 października br.

Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia!

Cofnij