Rozstrzygnięcie konkursu w programie MISTRZ

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej już po raz siedemnasty wyłoniła laureatów programu Mistrz. W tym roku subsydia profesorskie zostały przyznane ośmiu wybitnym naukowcom reprezentującym nauki o życiu i o Ziemi. Na realizację swoich projektów otrzymali oni łącznie prawie 2,4 mln zł.

Program Mistrz jest skierowany do badaczy, którzy łączą pracę naukową z kształceniem młodej kadry. Laureaci otrzymują subsydium w wysokości do 300 tys. zł. Mogą je przeznaczyć zarówno na pracę badawczą, jak i na finansowanie stypendiów dla młodych naukowców. W tym roku wśród laureatów jest czterech uczonych z Warszawy i po dwóch z Gdańska i Poznania.

Program Mistrz jest realizowany od 1998 r. Co roku konkurs jest organizowany w innym obszarze nauki. Do tej pory w programie nagrodzono 200 wybitnych uczonych, którzy do swoich zespołów zaangażowali blisko 850 młodych naukowców. W latach 1998-2014 Fundacja przeznaczyła na program prawie 51,5 mln zł.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia dyplomów laureatom programu MISTRZ. Obędzie się ona 22. września br. w Auli im. Adama Mickiewicza Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego o godz. 16.00. Gościem Honorowym uroczystości będzie prof. Robert Huber, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, który wygłosi wykład (w języku angielskim) pt.: ?How I became a Scientist and Protein Crystallographer?.

 

Lista laureatów

 

Na zdjęciu: prof. Magdalena Rakowska – Boguta, laureatka programu Mistrz 2014, fot. Magdalena Wiśniewska – Krasińska.

Cofnij