Rozstrzygnięcie w programie MENTORING

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja rozstrzygnęła kolejną rekrutację do programu MENTORING realizowanego w ramach projektu SKILLS FNP*. Celem programu jest umożliwienie jego uczestnikom nawiązania kontaktów i współpracy mentoringowej z doświadczonymi uczonymi ? z Polski lub z zagranicy ? o uznanym dorobku naukowym. Program wspiera współpracę mentora z jego podopiecznymi, tzw. one-to-one mentoring.

Do udziału w programie zakwalifikowano 7 uczonych, którzy będą rozwijać współpracę z mentorami ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii.Są to:

  • dr Sylwester Arabas z Wydziału Fizyki UW,
  • dr Piotr Grzebyk z Wydziału Prawa i Administracji UW,
  • dr inż. Andrzej Kaźmierczak z Wydziału Fizyki UW,
  • dr Maria Karolina Mosor z Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu,
  • dr Ilona Nenko z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UJ,
  • dr Krzysztof Turzyński z Wydziału Fizyki UW,
  • dr Rafał Zwolak z Wydziału Biologii UAM.

Gratulujemy nowym uczestnikom programu!

W programie mogą wziąć udział osoby ze stopniem naukowym doktora, pracujące w polskich jednostkach naukowych lub absolwenci studiów doktoranckich, o ile od nadania stopnia doktora nie upłynęło 12 miesięcy.

Naukowcom zakwalifikowanym do programu Fundacja zapewnia: dofinansowanie do 4 krótkich spotkań mentora i mentorowanego, zakup bądź refundację biletu na przejazd oraz (w ramach ryczałtu) sfinansowanie poniesionych na miejscu kosztów noclegu, wyżywienia i transportu lokalnego.

Nabór do programu prowadzony jest w trybie ciągłym, a kwalifikacja odbywa się 4 razy do roku. W kolejnej rundzie kwalifikacyjnej rozpatrywane będą wnioski złożone do 1 września 2014 r.

Informacji o programie MENTORING udzielają: Justyna Motrenko, tel.: 604 128 083, e-mail: justyna.motrenko@fnp.org.pl oraz Jakub Rytka: tel. 604 128 299; e-mail: rytka@fnp.org.pl

Zachęcamy do udziału w programie!

* Projekt SKILLS jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cofnij