Rusza cykl wykładów w ramach projektu „Zapytaj fizyka”

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Serdecznie zapraszamy na cykl wykładów popularnonaukowych, które w tym roku organizowane będą na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu „Zapytaj fizyka”, współfinansowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w konkursie eNgage.

Pierwszy wykład pt. „Fizyka i filozofia czasu: stąd do wieczności”, który odbędzie się w dn. 26 lutego br. o godz. 18.00, wygłosi ks. prof. Michał Heller, kosmolog, filozof i teolog.

Kolejny wykład, zatytułowany „Kształt Wszechświata”, poprowadzi w dn. 12 marca o godz. 18:00 dr Stanisław Bajtlik, astrofizyk.

Na oba wykłady zapraszamy na Wydział Fizyki UW (ul. Pasteura 5).

„Zapytaj fizyka” to projekt popularnonaukowy realizowany przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach projektu ok. raz na miesiąc organizowane są wykłady znamienitych naukowców i popularyzatorów nauki, a także funkcjonuje portal, za pośrednictwem którego eksperci z różnych dziedzin fizyki, odpowiadają na zadane internetowo pytania dotyczące tej dziedziny. Portal stanowi też swoistą bazę rzetelnej, niepowierzchownej, ale jednak przystępnie podanej wiedzy obejmującej zarówno zagadnienia teoretyczne (z różnych działów fizyki), jak i praktyczne (zjawiska fizyczne dotyczące dnia codziennego, czy zjawiska przyrodnicze nierozerwalnie związane z fizyką).

Cofnij