Rusza eNgage ? konkurs na innowacyjne pomysły o charakterze popularyzatorskim!

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Serdecznie zachęcamy do udziału w pierwszej edycji konkursu eNgage organizowanego w ramach projektu SKILLS FNP*.

Głównym celem konkursu eNgage jest rozwój umiejętności z zakresu popularyzacji nauki lub prezentacji wyników badań naukowych dla różnych grup odbiorców niebędących naukowcami, przede wszystkim dla młodzieży i studentów. W konkursie rozpatrywane będą innowacyjne pomysły o charakterze popularyzatorskim, a uczestnicy konkursu nie mają żadnych ograniczeń co do metody popularyzacji. Mogą więc przygotować zarówno cykl wykładów czy spotkań, pisać bloga jak i zaprojektować aplikację na smartfona służącą do popularyzowania wiedzy.

Integralną częścią każdego projektu muszą być minimum 4 spotkania z młodzieżą popularyzujące naukę oraz karierę naukową jako wartościową ścieżkę rozwoju. Spotkania te nie muszą być głównym celem projektu, mogą również służyć prezentacji produktów powstałych w wyniku realizacji projektu.

Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają nagrodę w wysokości do 45 000 zł, którą w przeciągu roku muszą przeznaczyć na realizację swojego projektu. Nagroda składa się z dwóch części: części subwencyjnej (80%) oraz części będącej indywidualnym wsparciem dla laureata (maksymalnie 20% nagrody; z części tej można zrezygnować, by przeznaczyć 100% nagrody na realizację projektu).

W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy projektu SKILLS reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,
  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce.

Rekrutacja do konkursu eNgage będzie trwała do 16 czerwca 2014 roku.

Zachęcamy do składania wniosków!

 

Więcej informacji na stronie programu oraz u koordynatora: Emilii Wojewody, e-mail: emilia.wojewoda@fnp.org.pl.

 

*Projekt SKILLS jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cofnij