Ruszył konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej ogłasza konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka.
Nagroda jest inicjatywą stypendystów Fundacji i została ustanowiona dla upamiętnienia tragicznie zmarłego dra Artura Rojszczaka, znakomitego filozofa, jednego z założycieli i głównych animatorów klubu. Jest przyznawana młodym doktorom, którzy oprócz wybitnych osiągnięć naukowych wyróżniają się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami, umiejętnością przełamywania barier i przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych.

Nagroda im. Artura Rojszczaka jest indywidualną nagrodą pieniężną o wartości 5000 zł przyznawaną młodym doktorom, którzy obronili pracę doktorską w ciągu ostatnich pięciu lat od złożenia wniosku. Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać członkowie Klubu na podstawie informacji własnych i przekazanych im przez środowisko naukowe. Termin składania wniosków przez członków klubu upływa 31 stycznia 2018 roku.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela Agnieszka Słowikowska, opiekun nagrody, e-mail: NagrodaArtura@ksz-fnp.org, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu.

Regulamin i formularz Nagrody oraz informacje o dotychczasowych laureatach Nagrody dostępne są na stronie internetowej klubu.

Cofnij